Sla menu over en ga naar de inhoud

gemeente Langedijk - Zaterdag 11 september Landelijke Open Monu...

Langedijk. Ondernemend samenleven.
-

Zaterdag 11 september Landelijke Open MonumentendagLeesVoor

01-09-2010 - Ook in Langedijk worden monumenten opengesteld voor publiek. Een uitgelezen kans om bijzondere bouwwerken in onze gemeente eens gratis van binnen te bekijken.
Open Monumentendag geeft inwoners van Langedijk en de regio de kans om de monumenten te bezoeken en op die manier meer te leren over de bijzondere geschiedenis van onze gemeente. Acht monumenten doen mee. Deze kunt u op zaterdag 11 september van 10.00 tot 17.00 uur bezoeken.

Oudkarspel
Wie het noorden van Langedijk eens van een heel andere kant wil zien, kan terecht in de Allemanskerk. De prachtige gerestaureerde toren van de eeuwenoude kerk, die in 1969 door brand werd verwoest en in de jaren daarna weer werd opgebouwd, is namelijk toegankelijk voor het publiek. Bij goed weer levert een beklimming fraaie vergezichten op. In de kerk wordt het orgel bespeeld en wordt de veldnamenkaart van Oudkarspel getoond. Ook museum ’t Regthuys is geopend. Hier kan naast de vaste expositie ook een thema-expositie over van oudsher in Langedijk gevestigde bedrijven bekeken worden.

Noord-Scharwoude
RK kerk Sint Jan de Doper is geopend. In de naastgelegen Kloosterhof is het Sint Jansmuseum van 14.00 – 17.00 uur geopend.

Zuid-Scharwoude
Hier kan de Kooger Kerk worden bezocht. In een hoek van de kerk wordt 19e-eeuws antiek gepresenteerd. Daarnaast wordt het orgel bespeeld.

Broek op Langedijk
Hier zijn de Nederlands Hervormde kerk en Museale Schuitenhelling opengesteld voor bezoek. In de kerk wordt het orgel bespeeld. Op de Museale Schuitenhelling vinden rondleidingen en demonstraties van staalbewerking plaats. Daarnaast wordt een Langedijker akkerschuit geschouwd.

Museum BroekerVeiling, een toeristische trekpleister die Langedijk (inter)nationaal op de kaart heeft gezet, is op de Open Monumentendag tegen betaling toegankelijk.

Sint Pancras
In het voormalig raadhuis van Sint Pancras is natuurmuseum Westflinge gratis te bezoeken. Daar spelen doorlopend films met natuuronderwerpen. In de tegenovergelegen Nederlands Hervormde Kerk wordt het orgel bespeeld.

Deelnemers Open Monumentendag
1: Allemanskerk – Dorpsstraat 878, Oudkarspel
2: Museum ’t Regthuys – Dorpsstraat 861, Oudkarspel
3: RK Kerk Sint Jan de Doper – Dorpsstraat 516, Noord-Scharwoude
4: Kooger Kerk – Koog 30, Zuid-Scharwoude
5: Nederlands Hervormde Kerk – Dorpsstraat 72, Broek op Langedijk
6: Museale schuitenhelling – Sluiskade 16, Broek op Langedijk
7: Nederlands Hervormde Kerk (Witte Kerk) – Kerkplein 1, Sint Pancras
8: Voormalig raadhuis van Sint Pancras – Kerkplein 2, Sint Pancras

Zie ook