Twee Langedijker verpleeghuizen gaven zich op voor de oefening: Molenhoeve en Buitenzorg. Hier kwam de brandweer langs om met behulp van nepvlammen, knetterboxen en poppen een brand na te spelen. De gesimuleerde brand speelde zich af in een kantoor waar een technisch medewerker aan het werk was.
Bij het uitbreken van de brand was deze persoon (de pop) nog aanwezig. Vanwege de rook konden de bhv-ers deze persoon niet helpen en zat er niets anders op dan te wachten op de brandweer. Wat deden zij op dat moment? Sloten ze de deur van de brandende ruimte om te voorkomen dat de brand zich verder verspreidt? Ontruimden zij omliggende ruimten? En hoe communiceren ze met de brandweer wanneer deze arriveert.
Al met al brachten de bhv-ers het er goed van af. De directie van beide verzorgingshuizen heeft aangegeven in de toekomst ook te willen oefenen met het echte ontruimen van een afdeling. Dat dat geen overbodige luxe is bleek wel bij een brand in de Hornhoeve in Dirkshorn vorig jaar waarbij 44 bewoners ontruimd moesten worden. Die ontruimingsoefening wordt binnenkort ingepland.