Kent u iemand die een lintje verdient? Bijna iedereen zal die vraag met 'ja' beantwoorden. Want overal in Nederland zetten mensen zich voor vele doelen in. Ook deze mensen komen in aanmerking voor een Koninklijke onderscheiding. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgesteld. U kunt daar voor zorgen, met dien verstande dat de gemeente net als vorig jaar speciale aandacht vraagt voor vrouwen en mensen die tot een minderheidsgroepering behoren. Want zij kwamen er de afgelopen jaren tijdens de jaarlijkse ‘lintjesregen’ vaak bekaaid af.
Wilt u iemand voor een Koninklijke onderscheiding in aanmerking laten komen? Dan is het verstandig om eerst contact op te nemen met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. De ambtenaar die daar de lintjes behandelt, kan in grote lijnen aangeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke onderscheiding. In de gemeente Langedijk kunt u contact opnemen met mevrouw L.M. Haasdijk (0226 334 433). Zij kan u uitleggen hoe u te werk moet gaan. Daarna kan het verzamelen van alle benodigde gegevens beginnen. Wanneer die klus geklaard is, dient u het voorstel in bij de burgemeester.
Behoorlijk wat tijd
De behandeling van een voorstel kost behoorlijk wat tijd. Is het de bedoeling dat de onderscheiding tijdens de zogenoemde ‘lintjesregen’ voor Koninginnedag wordt uitgereikt? Volgend jaar vindt deze Algemene gelegenheid plaats op donderdag 29 april. Voordrachten voor inwoners van Langedijk dienen uiterlijk 28 augustus bij de gemeente Langedijk binnen te zijn. Gaat het om een uitreiking tijdens een andere gelegenheid, dan dient u het voorstel tenminste zes maanden van tevoren naar de burgemeester sturen. Meer informatie vindt u op de website:
www.lintjes.nl.